Městská policie

Události za srpen 2023

/ Jiří Hradil

Rušení nočního klidu řešili novoměstští strážníci 4.8.2023. Oznamovatel je volal do ulice Soškova, kde hlídka zjistila, že zde větší skupina lidí poslouchá hlasitou reprodukovanou hudbu. …

Rušení nočního klidu řešili novoměstští strážníci 4.8.2023. Oznamovatel je volal do ulice Soškova, kde hlídka zjistila, že zde větší skupina lidí poslouchá hlasitou reprodukovanou hudbu. Přítomní byli strážníky upozorněni na pokročilou noční dobu a obratem hudbu vypnuli.

Volně pobíhající pes zaměstnal hlídku městské policie 9.8.2023 v podvečer. Oznamovatel uvedl, že se pes většího vzrůstu se pohybuje v okolí městských lázní. Strážníci ho nakonec našli v ulici Hájkova. Díky místní znalosti byl hlídkou vytipován majitel, který byl kontaktován a pro svého psa si přijel.

K opilému muži spícímu na travnaté ploše v ulici Mírová byli strážníci voláni 13.8.2023 večer. Hlídka výtečníka probudila a ztotožnila. Vzhledem k tomu, že si muž stěžoval na silné bolesti hlavy a krku, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která ho převezla na vyšetření do novoměstské nemocnice.

Společné popíjení alkoholu vyústilo ve vzájemné fyzické napadání mezi dvěma mladými ženami 15.8.2023 večer. Dvojice se do sebe pustila u jedné z čerpacích stanic v ulici Brněnská. Po příjezdu hlídky městské policie obě ženy vypověděly, že takto řešily svůj aktuální spor. Jedna z nich utrpěla při šarvátce zranění, ošetření však odmítla.

Svérázně se bavila skupina čtyř mladíků 15.8.2023 v noci, kdy v ulici Veslařská házela kameny směrem k jednomu z rodinných domů. Jeho majitel proto kontaktoval městskou policii. Hlídka strážníků mladíky zastihla v ulici Dukelská. Po jejich ztotožnění a zadokumentování všech náležitostí byli výtečníci předáni svým rodičům.

Nezodpovědnou dvojici cyklistů zastavili strážníci v noci 27.8.2023 v ulici Tyršova. Chlapec s dívkou totiž jeli společně na jednom jízdním kole, které navíc v rozporu s pravidly silničního provozu nebylo osvětlené. Dvojice byla hlídkou upozorněna, že tímto porušuje předpisy. Přestupek strážníci na místě vyřešili domluvou.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.