Události za srpen 2021

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Dne 2.8.2021 v odpoledních hodinách bylo strážníkům oznámeno, že u dětského hřiště na ul. Malá, leží osoba u vozovky. Po příjezdu na místo bylo strážníky …

Dne 2.8.2021 v odpoledních hodinách bylo strážníkům oznámeno, že u dětského hřiště na ul. Malá, leží osoba u vozovky. Po příjezdu na místo bylo strážníky zjištěno, že se jedná o podnapilou osobu, které bylo po provedení orientační dechové zkoušky naměřeno 3,28 ‰ alkoholu v dechu. Následně byla převezena k vystřízlivění do PZS v Jihlavě.

Ve večerních hodinách dne 8.8.2021 bylo oznámeno na služebnu MP, že na staveništi na ul. Masarykova se pohybují cizí osoby. Strážníci se ihned dostavili na místo, kde bylo zjištěno, že se jedná o tři mladíky z NMNM. Strážníci je upozornili na to, že se nacházejí na soukromém pozemku, kam je vstup zakázán a byli vykázání z místa pryč.

Dne 10.8.2021 v odpoledních hodinách bylo strážníkům oznámeno, že na ul. Mírová leží na osoba na zemi. Při příjezdu na místo bylo hlídkou zjištěno, že se jedná o jim známou osobu, která v důsledku podnapilosti nebyla schopna žádné komunikace ani chůze. Z důvodu zajištění její bezpečnosti, byla převezena k vystřízlivění do PZS v Jihlavě.

Dne 12.8.2021 prováděli strážníci asistenci PČR a HZS při úniku provozních kapalin z vozidla na parkovišti pod nemocnicí.

Dne 14.8.2021 v odpoledních hodinách se v NMNM konala charitativní akce „Na kole dětem“, kde strážníci zajišťovali bezpečný doprovod účastníků při příjezdu na Vrat. náměstí a následném odjezdu.

V nočních hodinách dne 19.8.2021 prováděli strážníci ve spolupráci s PČR zákrok na ul. Soškova, kde docházelo k rušení nočního klidu. Po zklidnění celé situace si věc na místě převzala PČR.

Městská policie dále upozorňuje občany, že v průběhu měsíce září byly nainstalovány radary na úsekové měření rychlosti. Jeden se nachází na ul. Brněnská, druhý v obci Rokytno. Bližší informace lze nalézt na webových stránkách města.