Městská policie

Události za říjen 2021

/ Nové Město na Moravě

Starost o blízkou osobu vedla k výjezdu strážníků do ulice Žďárská. Oznamovatelka z Bystřice nad Pernštejnem kontaktovala hlídku 3.10.2021 v 9:20 hod. s tím, že …

Starost o blízkou osobu vedla k výjezdu strážníků do ulice Žďárská. Oznamovatelka z Bystřice nad Pernštejnem kontaktovala hlídku 3.10.2021 v 9:20 hod. s tím, že se nemůže dovolat svému příteli, který je po operaci, a ona má strach, zda se mu něco nestalo. Městským policistům se muže v místě jeho bydliště podařilo nakonec kontaktovat. Byl v pořádku, o čemž byla oznamovatelka následně vyrozuměna.

Nepříliš pohodlně se rozhodl ustlat muž 5.10.2021 přímo na chodníku v ulici Masarykova. Hlídka strážníků byla na místo přivolána ve 14:11 hod a spatřila zde jí dobře známou osobu. Vzhledem k tomu, že značně opilý muž nebyl po probuzení schopen chůze a budil veřejné pohoršení, převezla ho hlídka do jihlavské protialkoholní záchytné stanice.

Řádně prozkoumat okolí města se v podvečerních hodinách dne 8.10.2021 rozhodla zvídavá fenka foxteriéra. Bez svých páníčků ale neunikla pozornosti jedné z obyvatelek města, která o volně pobíhajícím psu informovala místní strážníky. Ti fenku odchytli v ulici Leandra Čecha. Díky místní znalosti byla hlídkou vytipována majitelka, která si svého čtyřnohého přítele vyzvedla na služebně městské policie. Porušení vyhlášky o pravidlech pro pohyb psů na území města s ní bylo ze strany strážníků řešena domluvou. Byla ale upozorněna, že pokud by se situace opakovala, finanční postih ji nemine.

Zpět do vyučování se po obědě příliš nechtělo jedné z žákyň místní základní školy. Z volné hodiny už se tak 14.10.2021 do třídy k vyučování nevrátila. Její nepřítomnost ale záhy zaregistrovala učitelka, která kontaktovala městskou policii. Hlídce se následně dle uvedeného popisu podařilo dívku vypátrat v ulici Tyršova. Záškolačka byla převezena zpět do školy, kde si ji vyučující převzala.

S opilou pacientkou pomáhala 16.10.2021 v odpoledních hodinách hlídka strážníků v novoměstské nemocnici. Sedmapadesátiletá žena, které v krvi kolovalo nemalé množství alkoholu, se při ošetření chovala vůči personálu nemocnice značně nevybíravě. Bylo proto rozhodnuto, že poputuje na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

Zabouchnuté dveře od bytu potrápily jednoho z obyvatel ulice Pavlovova dne 21.10.2021. S žádostí o pomoc se obrátil na městskou policii. Na místo byla následně přivolána jednotka dobrovolných hasičů, pro kterou bylo otevření dveří rutinní záležitostí. Majitel se tak po perných chvílích strávených na chodbě mohl uchýlit zpět do svého obydlí.

K dopravní nehodě došlo v podvečer dne 24.10.2021 v ulici Bělisko, kde řidič se svým vozidlem poškodil sloup veřejného osvětlení. Hlídka strážníků na místě asistovala při vyšetřování, k zabezpečení poškozeného sloupu byl následně přivolán pracovník novoměstských technických služeb.

Venčení psa se změnilo v nepříjemný zážitek pro mladou ženu dne 29.10.2021. Ve večerních hodinách se při odchodu z ubytovny pro personál novoměstské nemocnice potkala ve společných prostorách s jedním ze sousedů. Ten byl v podnapilém stavu a bezdůvodně ji vulgárně nadával a vyhrožoval, ať její pes přestane štěkat. Žena ze strachu utekla do společné kuchyňky, kde se zamknula. Agresor po dalších slovních útocích z místa odešel, přivolaná hlídka MP ho již nezastihla. Celou událost tak strážníci zadokumentovali a předali k projednání správnímu orgánu, kde se muž bude zpovídat z přestupku proti občanskému soužití.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.