Městská policie

Události za prosinec 2022

/ Jiří Hradil

S prosbou o pomoc se na novoměstské strážníky obrátila jedna z obyvatelek bytového domu v ulici Drobného 5.12.2022 večer. Seniorka potřebovala asistovat při přesunu jejího …

S prosbou o pomoc se na novoměstské strážníky obrátila jedna z obyvatelek bytového domu v ulici Drobného 5.12.2022 večer. Seniorka potřebovala asistovat při přesunu jejího špatně pohyblivého manžela uvnitř bytu. Hlídka MP se na místo obratem přesunula a muži pomohla.

Volně pobíhající pes neunikl pozornosti kolemjdoucích v ulicích města dne 10.12.2022. Přivolané hlídce městské policie se podařilo německého ovčáka odchytnout a umístit do služebního kotce. Díky informacím dostupných na sociálních sítích se podařilo následujícího dne kontaktovat majitelku, která si svého čtyřnohého kamaráda v pořádku přebrala. Porušení vyhlášky města o volném pobíhání psů tentokrát strážníci vyřešili důraznou domluvou.

Husté sněžení spojené s ranní dopravní špičkou způsobily komplikace v dopravě dne 16.12.2022 po rozednění. Novoměstští strážníci usměrňovali provoz na křižovatce u obchodního domu Billa, kde musel být kvůli dopravní nehodě směrem k obci Olešná omezen provoz.

Oznámení o opilé ženě v ulici Nádražní přijala hlídka strážníků dne 23.12.2022 dvě hodiny po poledni. V prostorách dopravního terminálu polehávala na lavičce a svým chováním obtěžovala kolemjdoucí. Městští policisté na místě zjistili, že se jedná o jim dobře známou ženu. Po provedení potřebných úkonů byla z místa strážníky vykázána.

Pravděpodobně hluk ze zábavní pyrotechniky vyděsil menšího psa v místní části Maršovice natolik, že odpoledne v poslední den roku 2022 utekl z domu majitele a potuloval se u silnice. Jeden z projíždějících řidičů ho poté naložil do vozidla a předal hlídce městské policie. Majitel si ještě téhož večera svého psa převzal.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.