Městská policie

Události za měsíc září 2022

/ Jiří Hradil

Na opilého muže, který si ustlal na zemi u obchodního domu Lidl, upozornili městské policisty kolemjdoucí 4.9.2022 v podvečer. Hlídka strážníků na místě zjistila, že …

Na opilého muže, který si ustlal na zemi u obchodního domu Lidl, upozornili městské policisty kolemjdoucí 4.9.2022 v podvečer. Hlídka strážníků na místě zjistila, že opilcovi v krvi kolují přes tři promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že výtečník nebyl schopen samostatné chůze a bezprostředně ohrožoval své zdraví, putoval k vystřízlivění na jihlavskou protialkoholní stanici.

O pomoc požádal hlídku strážníků personál novoměstské nemocnice 5.9.2022 krátce po 15. hodině odpolední. V prostorách urgentního příjmu se pohyboval muž, který po ošetření a propuštění do domácí péče odmítal nemocnici opustit, pospával na lehátkách a obtěžoval přítomné pacienty. Policisté muže krátce po příjezdu muže objevili a z nemocničního zařízení vykázali.

Neznámý muž pohybující se po sousedově zahradě vyděsil 10.9.2022 obyvatelku jednoho z rodinných domů v ulici Výhledy. Přivolaná hlídka strážníků na místě zastihla mladíka, který nedokázal vysvětlit, co tam dělá ani jak se do zahrady dostal. Působil celkově zmateným dojmem, proto byl předán do péče zdravotníků.

Venčení psů se změnilo v drama v ulici Hornická po poledni dne 15.9.2022. Německý ovčák tam pokousal menší fenu buldoka, která po incidentu skončila v péči veterináře. Přivolaní strážníci na místě vše potřebné zadokumentovali a předali k projednání správnímu orgánu, kde se bude nezodpovědný majitel ovčáka zpovídat hned z několika přestupků.

Ke rvačce došlo v jednom z novoměstských restauračních zařízení po půlnoci dne 25.9.2022. Strážníci asistovali na místě hlídkám Policie ČR, neboť na místě panovala nepřehledná situace a bylo nezbytné zabránit dalšímu napadání mezi znesvářenými stranami incidentu.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.