Městská policie

Události za měsíc únor 2022

/ Jiří Hradil

Před jedním z obchodních domů v Novém Městě na Moravě se 6.2.2022 hodinu po poledni povaloval silně opilý muž.

Před jedním z obchodních domů v Novém Městě na Moravě se 6.2.2022 hodinu po poledni povaloval silně opilý muž. Přivolaná hlídka strážníků zjistila, že se jedná o známého výtečníka. Vzhledem k tomu, že orientační dechovou zkouškou bylo u dotyčného zjištěno přes 2 promile, rozhodla hlídka o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

O pomoc s podnapilým zmateným nájemníkem byli novoměstští strážníci požádáni v dopoledních hodinách dne 14.2.2022. Starší muž to přehnal s alkoholem na hotelové ubytovně v ulici Masarykova a přivolané hlídce si opakovaně stěžoval na bolesti. S ohledem na mužův aktuální zdravotní stav byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která ho převezla k vyšetření do nemocnice.

Nepříjemný pohled se naskytl 15.2.2022 kolemjdoucím v lokalitě Obora, kde se u lavičky v ranních hodinách marně snažil postavit na nohy opilý muž. To neušlo pozornosti právě hlídkujícím strážníkům. Opilec svým počínáním budil veřejné pohoršení, v krvi mu kolovalo bezmála 2,5 promile alkoholu, putoval proto v doprovodu hlídky na jihlavskou záchytku.

Rušno bylo 22.2.2022 hodinu před půlnocí v ulici Tyršova, kde se v jednom z bytových domů odehrávala rodinná hádka. Její aktéři byli ovšem tak hluční, že budili sousedy. Na místo se proto dostavila hlídka městské policie, která hlučné nájemníky upozornila na pokročilou večerní hodinu a s tím spojenou nutnost dodržování nočního klidu. Vzhledem k tomu, že přítomní se strážníky

spolupracovali a přislíbili, že se situace již nebude opakovat, byla celá věc na místě vyřešena domluvou.

U dopravní nehody asistovala hlídka městské policie dne 24.2.2022. Na křižovatce ulice Dukelská a U Jatek se srazilo osobní vozidlo a motorka. Řidič motocyklu utrpěl zranění a byl převezen zdravotnickou záchrannou službou na vyšetření do novoměstské nemocnice. Strážníci zajišťovali místo nehody až do příjezdu dopravních policistů.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.