Události za měsíc říjen

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Dne 1.10.2016 v nočních hodinách bylo strážníkům oznámeno , že dochází k rušení nočního klidu v jedné z chatových oblastí v k.ú. Nového Města na …

Dne 1.10.2016 v nočních hodinách bylo strážníkům oznámeno , že dochází k rušení nočního klidu v jedné z chatových oblastí v k.ú. Nového Města na Moravě. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že zde probíhá oslava narozenin s reprodukovanou hudbou. Po upozornění , že se dopouští protiprávního jednání došlo ihned k nápravě a věc tak mohla být vyřešena na místě.

Dne 3.10.2016 prováděli strážníci asistenci v nemocnici, kde se na urgentním příjmu nacházel podnapilý agresivní pacient, který ohrožoval personál nemocnice. Strážníci osobu zajistili a doprovodili do PZS Jihlava k vystřízlivění.

Dne 8.10.2016 řešili strážníci případ volného pobíhání psa na ul. Hornická. Strážníci na místě psa odchytili a dle místní znalosti předali majiteli i s patřičným postihem za porušení vyhlášky města.

Dne 14.10.2016 bylo strážníkům oznámeno, že se v obci Olešná pohybuje po komunikaci osoba zřejmě pod vlivem alkoholu, která ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Strážníci se ihned dostavili na místo, kde následně osobu zajistili. Provedenou orientační dechovou zkouškou bylo muži naměřeno téměř 3 ‰ alkoholu v dechu. Na místo se dostavila rovněž hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu opatření.

Ve večerních hodinách dne 15.10.2016 bylo strážníkům oznámeno, že došlo k napadení nezletilé osoby psem, který se volně pohyboval po dětském hřišti. S pomocí otce napadené osoby se podařilo zjistit majitele a vzhledem k tomu, že nedošlo ke zranění, které by vyžadovalo lékařské ošetření, byla věc s pachatelem na vyřešena na místě.

Městská policie informuje občany, že chovateli papoušků z NMNM dne 17.10.2016 ulétlo několik kusů, jedná se o druh Alexandr Čínský, zelené barvy, výšky cca. 45 cm. V případě jejich výskytu kontaktujte Městskou policii Nové Město na Moravě, tč. 566 598 440, 602 555 156.

Dále Městská policie opětovně upozorňuje řidiče na to, aby sledovali dopravní značení při parkování svých vozidel. V měsíci říjnu bylo řešeno 15 případu neoprávněného parkování na vyhrazeném parkovišti. Všechny případy byly vyřešeny na místě a strážníci nemuseli využít odtahové služby.