Městská policie

Události za měsíc říjen 2023

/ Jiří Hradil

S žádostí o pomoc se na novoměstské strážníky obrátili 6.10.2023 v noci obyvatelé jednoho z bytových domů v ulici Křenkova. Zaslechli totiž volání o pomoc …

Události za měsíc říjen 2023

S žádostí o pomoc se na novoměstské strážníky obrátili 6.10.2023 v noci obyvatelé jednoho z bytových domů v ulici Křenkova. Zaslechli totiž volání o pomoc sousedky staršího věku, která ve svém bytu upadla a nemohla se zvednout. Hlídka na místo následně zavolala hasiče, aby byt otevřeli. Seniorce se však nakonec podařilo ještě před jejich příjezdem dostat ke dveřím a otevřít.

Na skupinu opilých osob, která se chová hlučně a dělá nepořádek pod městskými lázněmi, byla městské policie upozorněna návštěvníky bazénu 9.10.2023 v podvečer. Hlídka po příjezdu na místo alkoholem posilněné výtečníky ztotožnila a po zadokumentování všech náležitostí z místa vykázala.

Hlasitá hádka a rány vycházející z jednoho z bytů v ulici Tyršova nedala spát ostatním nájemníkům, kteří proto z obavy na místo před půlnocí 10.10.2023 zavolali novoměstské strážníky. Ti na místě zjistili, že syn slovně napadal svou matku a demoloval přitom vybavení bytu. Vzhledem k tomu, že agresor byl značně opilý, putoval do jihlavské záchytky.

Několik osob pod vlivem alkoholu se pohybovalo v blízkosti vlakového nádraží 21.10.2023 brzy večer. Strážníci přijali oznámení o jejich nevhodném chování od cestujících. Hlídka přítomné popíjející vyzvala, aby uklidili nepořádek, který po sobě zanechali, a poté je vyzvala, aby se rozešli, což učinili.

Rušno bylo 21.10.2023 ve večerních hodinách v ulici Soškova. Dvojice podnapilých mladíků se zde dostala do slovní rozepře s obyvatelem jednoho z domů. Hádka poté vyústila až v demolování vchodových dveří. Na místo proto byli přivoláni městští i státní policisté. Oba opilí výtržníci byli poté převezeni na záchytku do Jihlavy. Další vyšetřování incidentu si převzala Policie ČR.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.