Události za měsíc říjen

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Dne 4.10.2019 bylo strážníkům oznámeno občanem z NMNM, že se mu zaběhl na zahradu cizí pes. Strážníci psa na místě odchytili a umístili do služebního …

Dne 4.10.2019 bylo strážníkům oznámeno občanem z NMNM, že se mu zaběhl na zahradu cizí pes. Strážníci psa na místě odchytili a umístili do služebního kotce. Následující den byl předán majiteli.

Dne 13.10.2019 řešili strážníci oznámení o krádeži zboží v prodejně Penny. Po provedení všech nezbytných úkonů byla věc s pachatelem vyřešena na místě uložením pokuty.

V nočních hodinách dne 13.10.2019 řešili strážníci rušení nočního klidu na ul. Masarykova, kde před budovou HU DUO seděla skupina mladíků, kteří si pouštěli hudbu. Hlídkou byli upozorněni na pozdní noční dobu a stížnosti občanů. Hříšníci ihned hudbu ztišili a odešli z místa pryč.

Dne 17.10.2019 řešili strážníci opět oznámení o volně pobíhajícím psovi. Tentokráte v místní části Rokytno. Následným šetřením v této lokalitě se podařilo zjistit majitele a psa předat.

Dne 19.10.2019 ve večerních hodinách bylo prováděno na žádost PČR pátrání po nezletilé osobě, která se nevrátila domů. Za hodinu byla akce ukončena, kdy se pohřešovaná osoba sama vrátila domů.

Dne 31.10.2019 prováděli strážníci společně se členem SDH NMNM asistenci při zvedání muže, který upadl v místě bydliště na zem a nemohl se dostat zpět do postele. Pacienta se podařilo uložit zpět na postel a vzhledem k tomu, že k žádnému zranění nedošlo, nebylo na místě potřeba lékařského ošetření.

V ranních hodinách dne 4.10 a 25.10.2019 prováděli strážníci měření rychlosti v NMNM a místních částech. Celkem bylo přistiženo 32 řidičů, kteří překročili maximální povolenou rychlost v obci. Po zpracování a zadokumentování bude vše předáno správnímu orgánu k projednání.

V měsíci říjnu řešili strážníci 10 případů neoprávněného stání na vyhrazeném parkovišti. Proto opakovaně upozorňujeme řidiče, aby bedlivě sledovali dopravního značení. Odtažení vozidla společně s pokutou stojí řidiče nemalé finanční prostředky.