Události za měsíc prosinec 2021

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Hádka dvou mužů vedla k příjezdu hlídky městské policie do ulice Soškova v podvečerních hodinách dne 5.12.2021. V prostorách jedné z ubytoven došlo k rozepři …

Hádka dvou mužů vedla k příjezdu hlídky městské policie do ulice Soškova v podvečerních hodinách dne 5.12.2021. V prostorách jedné z ubytoven došlo k rozepři mezi majitelem a nájemníkem. V přítomnosti strážníků již k dalšímu vzájemnému napadání mezi muži nedocházelo. Incident byl zadokumentován, věc byla vyřešena na místě.

S nevhodně zaparkovanými vozidly se potýkali řidiči zdravotnické záchranné služby před urgentním příjmem novoměstské nemocnice. Osobní automobily návštěvníků nemocnice byly odstaveny v místech, kde blokovali příjezd sanitních vozidel. O pomoc byli tak strážníci městské policie požádáni před polednem dne 14.12.2021. Na místě byla provedena lustrace všech vozidel zaparkovaných v zóně zákazu stání, řidiči byli kontaktováni a jejich přestupky na místě vyřešeny.
Městská policie v souvislosti s tímto případem nabádá všechny řidiče směřující do areálu nemocnice, aby pozorně sledovali dopravní značení a svá vozidla parkovali pouze na místech k tomu určeným.

O pomoc požádala hlídku městské police seniorka dne 19.12.2021. V domě v ulici Čapkova upadl ve večerních hodinách manžel oznamovatelky na zem a ona neměla sílu ho zvednout zpět na sedačku. Přivolaní strážníci po příjezdu na místo pomohli muže, který při karambolu naštěstí neutrpěl žádné zranění, zvednout.

Pořádně se proběhnout zatoužil při venčení pes v lokalitě Obora. Své majitelce se 19.12.2021 krátce po čtvrté hodině odpolední vysmekl z obojku a ubíhal tak rychle, že se paničce záhy ztratil z dohledu. Ta se proto obrátila na novoměstské strážníky. Čtyřnohý parťák byl nakonec odchycen nedaleko v ulici Hájkova a v pořádku předán majitelce.

Vůně kávy asi přilákala jiného pejska na Komenského náměstí 27.12.2021. Odpoledne se totiž potuloval v blízkosti kavárny, kde ho nalezl tamní personál. S hledáním páníčka pomáhala hlídka městské policie. Té se díky místní znalosti podařilo vytipovat majitele, který si svou zvířecí ratolest obratem vyzvedl. Porušení vyhlášky města o volném pobíhání psů bylo strážníky vyřešeno na místě.

Rušno bylo 27.12.2021 krátce po půl deváté večer v ulici Budovatelů. Místní strážníci byli o výjezd požádáni kolegy z hlídky Policie ČR, kteří tam zasahovali u rvačky několika mladíků. Ti své spory řešili pěstmi přímo na ulici. Hlídka městské policie pomáhala nepřehlednou situaci zklidnit a zabraňovala znesvářeným rváčům v dalším vzájemném napadání.

Ani na konci roku nebyl personál novoměstské nemocnice ušetřen nevybíravému chování opilých pacientů. Sedmačtyřicetiletý muž posilněn notnou dávkou alkoholu se při ošetření na urgentním příjmu choval vůči lékařům a sestřičkám agresivně a vulgárně. Za doprovodu hlídky městské policie proto putoval na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

 
Dotazník