Události za měsíc prosinec 2016

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Ve dnech 15.-18.12.2016 se v Novém Městě na Moravě konal světový pohár v biatlonu. Strážníci MP se podíleli na zjištění veřejného pořádku na Vratislavově náměstí …

Ve dnech 15.-18.12.2016 se v Novém Městě na Moravě konal světový pohár v biatlonu. Strážníci MP se podíleli na zjištění veřejného pořádku na Vratislavově náměstí a na vyhrazeném parkovišti na ul. Tyršova, před kulturním domem, které bylo určeno pro akreditaci, tak aby závodníci a hosté, měli kde zaparkovat.

Dne 22.12.2016 v ranních hodinách spatřili strážníci ležící ženu na vozovce, vedle které se nacházelo jízdní kolo. Vzhledem k tomu, že žena jevila známky zranění, byla na místo přivolána RZS, která ji převezla do nemocnice k ošetření.

V ranních hodinách dne 23.12.2016 bylo strážníkům oznámeno, že došlo k dopravní nehodě na kruhovém objezdu. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že uprostřed kruhového objezdu se nachází vozidlo, které poškodilo několik stromů. Řidič vozidla se na místě nenacházel. Na místo byla neprodleně přivolána PČR. Strážníci zajišťovali místo dopravní nehody až do jejich příjezdu.

Dne 23.12.2016 bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že v blízkosti vlakového nádraží nachází muž, který není schopen chůze a nekomunikuje s okolím. Strážníci se ihned dostavili na místo, kde zjistili, že je v silně podnapilém stavu a není schopen na nic reagovat. Na místo byla přivolána RZS, která muže převezla do nemocnice na ARO s podezřením na intoxikaci alkoholem, kde mu bylo naměřeno 4,6 promile alkoholu.

Městská policie upozorňuje občany Nového Města na Moravě a místních částí na platnost vyhlášky města č. 1/2016 o zákazu používání zábavné pyrotechniky. Používání zábavné pyrotechniky se nevztahuje pouze na dny 31.12. a 1.1. kalendářního roku. V ostatních dnech je to zakázané.

Městská policie informuje občany, že stále hledá zájemce na pozici „bezpečnostní asistent“, kteří by zajišťovali zejména v ranních hodinách bezpečný přechod dětí a školní mládeže na přechodech pro chodce. Bližší informace u velitele MP Jiřího Hradila, tč. 566 598 441, 776612033.