Události za měsíc listopad

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Dne 5.11.2016 v odpoledních hodinách bylo strážníkům oznámeno, že na vlakovém nádraží v Novém Městě na Moravě se nachází muž, který zřejmě podnapilý. Na místo …

Dne 5.11.2016 v odpoledních hodinách bylo strážníkům oznámeno, že na vlakovém nádraží v Novém Městě na Moravě se nachází muž, který zřejmě podnapilý. Na místo se ihned dostavila hlídka MP, která zde našla na zemi ležícího muže, který nebyl schopen ke své podnapilosti vstát ani mluvit. Vzhledem k tomu, že muž byl zraněn na hlavě, byla na místo přivolána RSZ, které muže převezla do nemocnice k ošetření a dalšímu opatření.

Dne 15.11.2016 prováděli strážníci ve spolupráci s PČR pátrání po osobě, která odešla z interního oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Osoba byla nalezena v ranních hodinách v pořádku a předána zpět do nemocnice.

Dne 26.11.2016 ve večerních hodinách byl strážníkům předán pes, který se volně pohyboval v obci Maršovice. Dle místní znalosti byl ihned předán majiteli i s patřičným postihem za porušení vyhlášky města.

Dne 29.11.2016 prováděla hlídka MP asistenci SDH NMNM při otevírání bytu na ul. Drobného, kde si je majitelky omylem zabouchla.

Dne 30.11.2016 v dopoledních hodinách se na služebnu MP dostavil občan z obce Slavkovice a předal strážníkům mobilní telefon, který nalezl na Vratislavově náměstí. Strážníkům se podařilo zanedlouho zjistit majitele a telefon mu předat.

Městská policie upozorňuje majitele psů z Nového Města na Moravě a místních částí, aby v případě, že dojde k zaběhnutí jejich psího miláčka neprodleně kontaktovali strážníky městské policie na telefonním čísle 602 555 156.

Městská policie informuje občany, že stále hledá zájemce na pozici „bezpečnostní asistent“, kteří by zajišťovali zejména v ranních hodinách bezpečný přechod dětí a školní mládeže na přechodech pro chodce. Bližší informace u velitele MP Jiřího Hradila, tč. 566 598 441, 776612033.