Městská policie

Události za měsíc leden 2022

/ Jiří Hradil

Na muže v podnapilém stavu byla hlídka novoměstských strážníků upozorněna 5.1.2022 v ranních hodinách. Policisté výtečníka našli v ulici Masarykova, kde se povaloval na zemi …

Události za měsíc leden 2022

Na muže v podnapilém stavu byla hlídka novoměstských strážníků upozorněna 5.1.2022 v ranních hodinách. Policisté výtečníka našli v ulici Masarykova, kde se povaloval na zemi a obtěžoval kolemjdoucí. Vzhledem k tomu, že nebyl schopen samostatné chůze a ohrožoval své zdraví, putoval po ošetření v nemocnici na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

Pracovnice pečovatelské služby požádali o pomoc městskou policii dne 14.1.2022. Jeden z klientů v domě v ulici Na Výsluní upadl a nemohl se postavit. Přivolaní strážníci mu pomohli vstát a následně posadit na postel, kde už na něj dohlížela jeho dcera. Senior se naštěstí nezranil, a nebylo tak nutné lékařské ošetření.

Přímo u dětského hřiště v ulici Mírová si ustlal opilec v odpoledních hodinách dne 15.1.2022. Strážníci se neprodleně po oznámení dostavili na místo, kde zjistili, že se jedná o jim dobře známého muže. Ten byl z důvodu podchlazení nejprve převezen do novoměstské nemocnice, odkud následně zamířil v doprovodu hlídky městské policie do jihlavské záchytky.

Záznamy z kamerového systému přispěly k objasnění dopravní nehody, která se stala ráno na parkovišti na Vratislavově náměstí dne 17.1.2022. Řidič dodávkového vozidla při parkování poškodil vedle stojící osobní automobil a z místa nehody ujel. Jistě byl poté nemile překvapen, když ho se záznamy z kamer konfrontovali dopravní policisté, kteří si důkazní materiály na služebně strážníků vyžádali.

Krušné chvíle zažil muž v mrazivém počasí dne 20.1.2022 v ulici Drobného. Zcela vysílený ležel v dopoledních hodinách před jedním z bytových domů, kam mu hlídka městských policistů přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Vzhledem k tomu, že byl nešťastník silně podchlazen, nařídil přítomný lékař převoz do novoměstské nemocnice.

Bez asistence hlídek městské i státní policie se v noci z 28. na 29. ledna 2022 neobešlo vyšetření dvou podnapilých osob na oddělení urgentního příjmu nemocnice v Novém Městě na Moravě. Dvojice účastníků dopravní nehody se tam podrobovala nařízeným odběrům krve, na což ovšem vzhledem k rizikovému chování podnapilých museli dohlédnout právě přivolaní policisté.

K fyzické potyčce mezi znesvářenou dvojicí došlo v restauračním zařízení po půlnoci dne 29.1.2022. Jeden z mužů, který při šarvátce utrpěl poranění nohy, již nemohl kvůli bolestem chodit, proto byl přivolanou zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice. Strážníci provedli na místě všechny nezbytné úkony a vzhledem k podezření z přestupku proti občanskému soužití předali případ přestupkové komisi, kde incident bude mít dohru.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.