Události za měsíc květen

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Ve večerních hodinách dne 3.5. bylo strážníkům oznámeno rušení nočního klidu v jednom z bytů na ul. Drobného. Na místě bylo následně zjištěno, že se …

Ve večerních hodinách dne 3.5. bylo strážníkům oznámeno rušení nočního klidu v jednom z bytů na ul. Drobného. Na místě bylo následně zjištěno, že se z bytu ozývá hlasitý hovor. Majitel byl upozorněn na pozdní noční dobu a rušení sousedů, za což se omluvil a přislíbil, že se to již nebude opakovat.

Dne 3.5. prováděli strážníci na žádost PČR asistenci při převozu podnapilého pacienta z nemocnice do PZS Jihlava.

V ranních hodinách dne 9.5. bylo oznámeno, že na jedné z ubytoven leží na schodech podnapilí muž. Na místě bylo zjištěno, že je muž v silně podnapilém stavu a není schopen chůze ani žádné komunikace. Po provedení všech potřebných úkonů, byl muž převezen do PZS Jihlava k vystřízlivění.

Dne 19.5. v ranních hodinách bylo prováděno ve spolupráci s PČR pátrání po pacientovi, který utekl z nemocnice.

Dne 24.5. byla prováděna na žádost PČR asistence při kontrole jednoho z bytů na ul. Drobného, kde se má vyskytovat pohřešovaná osoba. Kontrolou uvedeného bytu byla osoba nalezena.

Dne 25.5. bylo oznámeno občanem NMNM, že na ul. Masarykova odchytil volně pobíhajícího psa, který se nebezpečně pohyboval po komunikaci. Hlídka si psa na místě převzala a umístila do sl. kotce. Po zjištění majitele byl pes předán i s patřičným postihem za přestupek.

Dne 27.6. bylo strážníkům oznámeno občankou z obce Vlachovice, že se jim na zahradu zaběhli dvě cizí ovce. I přesto, že Vlachovice nespadají do kompetence MP Nové Město na Moravě byly ve věci prováděny úkony ke zjištění jejich majitele, kterého se nakonec podařilo zjistit a ovce si převzal.

V měsíci květnu řešili strážnici Městské policie celkem 13 případů vozidel, která neoprávněně stála na vyhrazených parkovištích. Tímto opětovně upozorňujeme řidiče na to, aby si důsledně všímali dopravního značení a míst, kde mohou zaparkovat.