Události za měsíc květen 2018

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Dne 4.5.2018 ve večerních hodinách bylo zjištěno hlídkou MP, že na parkovišti na ul. Purkyňova se nachází nezajištěné osobní motorové vozidlo, které má klíčky ve …

Dne 4.5.2018 ve večerních hodinách bylo zjištěno hlídkou MP, že na parkovišti na ul. Purkyňova se nachází nezajištěné osobní motorové vozidlo, které má klíčky ve spínací skříňce. Vozidlo hlídka zajistila a následnou lustrací byl vyrozuměn majitel, který uvedl, že zapomněl vozidlo uzamknout. Prohlídkou nebylo zjištěno, že by došlo k odcizení věcí či poškození vozidla.

Dne 13.5.2018 v nočních hodinách řešila hlídka spor v jednom z místních barů. Celý incident se podařilo vyřešit na místě a věc tak nemusela mít dohru u správního orgánu.

Dne 19.5.2018 bylo oznámeno na služebnu MP, že na ul. Soškova leží na vozovce muž. Hlídkou na místě bylo zjištěno, že muž upadl v důsledku zdravotní indispozice. Vzhledem k tomu, že si způsobil zranění, byla na místo přivolána RZS, která ho převezla k ošetření do nemocnice.

Dne 22.5.218 se dostavila na služebnu občanka z NMNM, která sdělila, že došlo k odcizení osobních věcí z jejího bytu na ul. Soškova, kterého se měla dopustil spolubydlící. Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření ze spáchání trestného činu, byla věc předána PČR k dalšímu opatření.

Dne 22.5.2018 se strážníci opět podíleli na zajištění oblastního kola dopravní soutěže mladých cyklistů, které probíhalo v kulturním domě a na dopravním hřišti pod Klečkovským rybníkem. Celá soutěž proběhla ke spokojenosti všech zúčastněných a vítězové se mohou těšit na účast v okresním kole.

Dne 26.2018 bylo oznámeno zaměstnancem OD Billa, že zde přistihli muže při krádeži drobného zboží. Po provedení nezbytných úkonů  strážníci vyřešili na místě uložením  pokuty.

Dále Městská policie opětovně upozorňuje řidiče na to, aby sledovali dopravní značení při parkování svých vozidel. V měsíci květnu bylo řešeno celkem 15 případu neoprávněného parkování na vyhrazeném parkovišti. Všechny případy byly vyřešeny na místě a strážníci nemuseli využít odtahové služby.