Události za měsíc duben 2021

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Dne 3.4.2021 řešili strážníci oznámení od občana NMNM, že u OD Penny Market dochází k obtěžování kolemjdoucích podnapilou osobou. Strážníci na místě zastihli jim známou …

Dne 3.4.2021 řešili strážníci oznámení od občana NMNM, že u OD Penny Market dochází k obtěžování kolemjdoucích podnapilou osobou. Strážníci na místě zastihli jim známou osobu, kterou po provedení orientační dechové zkoušky převezli k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

Dne 8.4.2021 prováděli strážníci usměrňování dopravy na silnici z obce Pohledec směr Jimramov, kde v důsledku špatných klimatických podmínek uvízlo v kopci několik vozidel. Řízení provozu probíhalo do příjezdu sypače SUS.

Dne 10.4.2021 bylo strážníkům oznámeno, že na silnici směrem na obec Nová Ves se pohybuje skot (dvě krávy), které ohrožují bezpečnost silničního provozu. Strážníci na místě zajistili bezpečný provoz vozidel a ihned vyrozuměli majitele, který si zvířata zajistil.

Dne 15.4.2021 bylo oznámeno, že na ul. Pavlovova leží pod stromem muž, který je nehybný. Strážníci na místě zjistili totožnost muže a provedli orientační dechovou zkoušku, kterou mu bylo naměřeno bezmála 3‰ alkoholu v dechu. Jelikož muž nebyl schopen žádné komunikace ani chůze, byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.

Dne 16.4.2021 řešili strážníci další případ podnapilé osoby. Tentokrát na ul. Soškova. Orientační dechovou zkouškou strážníci naměřili muži 2,4 ‰ alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že si stěžoval na bolest v oblasti břicha, byla na místo přivolána lékařská pomoc, které muže převezla k ošetření do nemocnice.

Dne 18.4.2021 bylo strážníkům oznámeno, že se na zahradě na ul. Bělisko nachází zraněná sova, která nemůže odletět. Strážníkům se na místě podařilo sovu odchytit. Následně byl vyrozuměn pracovník záchranné stanice ochrany přírody Pasíčka, který si zraněnou sovu převzal.

V večerních hodinách dne 27.4.2021 řešili strážníci oznámení o rušení nočního klidu na ul. Smetanova. Po příjezdu na místo byla z bytu slyšet reprodukovaná hudba. Uživatel bytu byl strážníky upozorněn na noční klid, na což se omluvil a hudbu ihned vypnul. Věc tak mohl být vyřešena strážníky na místě.