Městská policie

Události za měsíc červenec 2023

/ Jiří Hradil

S žádostí o pomoc se na novoměstské strážníky obrátil 2.7.2023 v noci obyvatel z ulice Drobného, kdy si nedopatřením zabouchl vchodové dveře a neměl se …

S žádostí o pomoc se na novoměstské strážníky obrátil 2.7.2023 v noci obyvatel z ulice Drobného, kdy si nedopatřením zabouchl vchodové dveře a neměl se jak dostat dovnitř svého bytu. Hlídka městské policie na místě kontaktovala sbor dobrovolných hasičů a dveře byly otevřeny.

S agresivním pacientem pod vlivem alkoholu pomáhali městští policisté v novoměstské nemocnici 4.7.2023 v brzkých večerních hodinách. Muž se při vyšetření choval agresivně, proto se hlídka dostavila na místo a následně asistovala při převozu opilého výtečníka do jihlavské protialkoholní záchytné stanice.

Ubytovnu v ulici Soškova odmítali 5.7.2023 dopoledne opustit dvě osoby i přes to, že s pronajímatelem neměli platné smlouvy užívání bytu. Strážníci na místě po domluvě s oznamovatelem muže a ženu vyzvali, aby místo do určeného času opustili. To dvojice následně učinila.

Rušení nočního klidu řešili strážníci v ulici Polní dne 10.7.2023. Přímo na ulici zde dva mladíci opravovali svůj automobil tak hlučně, že místní obyvatelé nemohli spát. Dvojice byla upozorněna na pokročilou noční dobu a oprav vozidla zanechala.

K muži, který spal na travnaté ploše v ulici Masarykova, vyjížděli strážníci v podvečerních hodinách 20.7.2023. Hlídka na místě zjistila, že muž je v silně opilém stavu, když orientační dechová zkouška na alkohol skončila s výsledkem přesahujícím 4,5 promile. Výtečník proto následně putoval k vystřízlivění do jihlavské záchytky.

Po ženě, která po hádce s partnerem odešla ze svého bydliště s tím, že jde ukončit svůj život, pátrala hlídka městských strážníků ve spolupráci s kolegy ze státní policie dne 29.7.2023. Nešťastnici, která byla pod vlivem alkoholu, se po dařilo zanedlouho najít. Vzhledem k jejímu špatnému psychickému stavu, výhrůžkám sebevraždou a opilosti, byla po konzultaci s lékaři hlídkou PČR převezena na záchytku.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.