Městská policie

Události za měsíc červen 2022

/ Jiří Hradil

Volně pobíhající štěně německého ovčáka neuniklo v ulici Výhledy pozornosti kolemjdoucích v ranních hodinách dne 1.6.2022. Přivolané hlídce strážníků městské policie se podařilo fenku odchytnout …

Volně pobíhající štěně německého ovčáka neuniklo v ulici Výhledy pozornosti kolemjdoucích v ranních hodinách dne 1.6.2022. Přivolané hlídce strážníků městské policie se podařilo fenku odchytnout a umístit do služebního kotce. Ještě téhož dne se odpoledne o psa přihlásila jeho majitelka. Ta byla hlídkou důrazně upozorněna, že psa musí mít dle platné vyhlášky města pod neustálým dohledem, v opačném případě by jí hrozila vysoká pokuta.

Oznámení o přestupku přišel podat na služebnu novoměstských strážníků mladý muž dne 3.6.2022 v podvečer. Vůči hlídce se ovšem choval vulgárně, jeho agresivní chování v jednu chvíli dokonce přešlo v demolování vybavení služebny. Strážníci proti němu proto použili donucovací prostředky a mladík skončil v poutech. Vzhledem k tomu, že byl agresor ke všemu pod vlivem alkoholu, putoval do protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě.

Peloton cyklistického závodu projížděl v dopoledních hodinách Novým Městem na Moravě dne 6.6.2022. Aby nedocházelo k rizikovým situacím, řídily provoz na křižovatkách hlídky státní policie ve spolupráci s novoměstskými strážníky.

O nálezu několika kusů zahradního nářadí ukrytých v křoví u Kazmírova rybníku byla městská policie informována dne 7.6.2022. Hlídka na místě zjistila, že se v blízkosti nálezu nachází zahradní domek s otevřenými dveřmi a rozbitým oknem. Kvůli podezření na vloupání do objektu byla na místo přivolána Policie ČR, která si věc převzala k šetření.

Při noční hlídkové činnosti si dne 12.6.2022 strážníci všimli muže spícího na lavičce v ulici Masarykova. Po jeho probuzení se ukázalo, že je v silně podnapilém stavu a není schopen samostatné chůze. Hlídka proto na místě rozhodla, že spáč bude převezen k vystřízlivění na záchytku do Jihlavy.

Oznámení o stromu spadlém přes pozemní komunikaci přijala hlídka městské policie ráno 25.6.2022. V blízkosti skautské chaty Mercedes na okraji lesa Ochoza, kde strom bránil průjezdu vozidel, pak strážníci usměrňovali provoz až do příjezdu novoměstských dobrovolných hasičů, kteří komunikaci uvolnili.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.