Události za měsíc červen 2022

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Volně pobíhající štěně německého ovčáka neuniklo v ulici Výhledy pozornosti kolemjdoucích v ranních hodinách dne 1.6.2022. Přivolané hlídce strážníků městské policie se podařilo fenku odchytnout …

Volně pobíhající štěně německého ovčáka neuniklo v ulici Výhledy pozornosti kolemjdoucích v ranních hodinách dne 1.6.2022. Přivolané hlídce strážníků městské policie se podařilo fenku odchytnout a umístit do služebního kotce. Ještě téhož dne se odpoledne o psa přihlásila jeho majitelka. Ta byla hlídkou důrazně upozorněna, že psa musí mít dle platné vyhlášky města pod neustálým dohledem, v opačném případě by jí hrozila vysoká pokuta.

Oznámení o přestupku přišel podat na služebnu novoměstských strážníků mladý muž dne 3.6.2022 v podvečer. Vůči hlídce se ovšem choval vulgárně, jeho agresivní chování v jednu chvíli dokonce přešlo v demolování vybavení služebny. Strážníci proti němu proto použili donucovací prostředky a mladík skončil v poutech. Vzhledem k tomu, že byl agresor ke všemu pod vlivem alkoholu, putoval do protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě.

Peloton cyklistického závodu projížděl v dopoledních hodinách Novým Městem na Moravě dne 6.6.2022. Aby nedocházelo k rizikovým situacím, řídily provoz na křižovatkách hlídky státní policie ve spolupráci s novoměstskými strážníky.

O nálezu několika kusů zahradního nářadí ukrytých v křoví u Kazmírova rybníku byla městská policie informována dne 7.6.2022. Hlídka na místě zjistila, že se v blízkosti nálezu nachází zahradní domek s otevřenými dveřmi a rozbitým oknem. Kvůli podezření na vloupání do objektu byla na místo přivolána Policie ČR, která si věc převzala k šetření.

Při noční hlídkové činnosti si dne 12.6.2022 strážníci všimli muže spícího na lavičce v ulici Masarykova. Po jeho probuzení se ukázalo, že je v silně podnapilém stavu a není schopen samostatné chůze. Hlídka proto na místě rozhodla, že spáč bude převezen k vystřízlivění na záchytku do Jihlavy.

Oznámení o stromu spadlém přes pozemní komunikaci přijala hlídka městské policie ráno 25.6.2022. V blízkosti skautské chaty Mercedes na okraji lesa Ochoza, kde strom bránil průjezdu vozidel, pak strážníci usměrňovali provoz až do příjezdu novoměstských dobrovolných hasičů, kteří komunikaci uvolnili.

 
Dotazník