Městská policie

Události za měsíc březen 2022

/ Jiří Hradil

Cizí dům se zalíbil německému ovčákovi v Petrovicích. Hlídku městské policie požádal o pomoc 1.3.2022 po poledni majitel nemovitosti, do které se čtyřnohý zvídavec snažil …

Cizí dům se zalíbil německému ovčákovi v Petrovicích. Hlídku městské policie požádal o pomoc 1.3.2022 po poledni majitel nemovitosti, do které se čtyřnohý zvídavec snažil dobývat. Strážníkům se podařilo psa odchytnout a umístit do služebního kotce. Tam si svého zvířecího parťáka páníček vyzvedl poté, co s ním strážníci vyřešili porušení vyhlášky města o volném pobíhání psů.

K hádce mezi členy rodiny vyjížděla hlídka městské policie 5.3.2022 ve večerních hodinách. V jednom z rodinných domů v ulici Vančurova mělo docházet k vzájemnému slovnímu a fyzickému napadání mezi mužem a ženou. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že si aktéři hádky navzájem způsobily drobné odřeniny, lékařské ošetření nebylo nutné. K dalšímu porušování pravidel občanského soužití zde již nedocházelo.

Se střelnicí si ulice města spletli tři mladíci 7.3.2022, když dopoledne v blízkosti základní umělecké školy stříleli z plynové pistole. Při této nebezpečné kratochvíli ovšem poškodili okno jednoho z blízkých domů. Díky všímavému majiteli nemovitosti a záznamům z kamerového systému se podařilo hlídkám státní a městské policie výtečníky vypátrat. Ze svého nezodpovědného chování se budou zpovídat před správním orgánem.

Rušení nočního klidu řešili strážníci 25.3.2022. V jednom z bytových domů v ulici Budovatelů se po dvaadvacáté hodině chovala návštěva u jednoho z nájemníků tak hlučně, že ostatní obyvatelé nemohli spát. Přivolaná hlídka městské policie hlasitého muže a jeho hosty upozornila na nutnost dodržování nočního klidu. Poté byl již na místě klid.

Na zemi u lavičky v lokalitě Obora pospával v podvečer 27.3.2022 zcela opilý muž. Strážníci, které na místo přivolal jeden z kolemjdoucích, na místě zjistili, že se jedná o jim dobře známou osobu. Opilec nadýchal 2,6 promile a jelikož nebyl schopen chůze a budil veřejné pohoršení, putoval za doprovodu městských policistů na jihlavskou záchytku.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.