Události za měsíc březen 2021

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Dne 3.3.2021 bylo strážníkům oznámeno, že na Vrat. náměstí došlo k dopravní nehodě a viník z místa odjel. Díky kamerovému systému se pachatele podařilo najít …

Dne 3.3.2021 bylo strážníkům oznámeno, že na Vrat. náměstí došlo k dopravní nehodě a viník z místa odjel. Díky kamerovému systému se pachatele podařilo najít a celá věc byla předána dopravní policii ZR.

Dne 10.3.2021 řešili strážníci oznámení o krádeži v OD Penny, kde byla přistižena žena při krádeži drobného zboží. Přítomným strážníků se k činu doznala a odcizené zboží následně uhradila. Po provedení nezbytných úkonů byla věc na místě vyřešena pokutou.

Dne 17.3.2021 bylo oznámeno, že na ul. Purkyňova volně pobíhá pes, který je agresivní. Po příjezdu na místo se strážníkům psa nepodařilo odchytit. Následně bylo oznámeno občanem z ul. Německého, že mu na zahradu vběhl pes stejného popisu. Zde se již psa podařilo majiteli odchytit. Přestupek tak mohl být vyřešen na místě.

Dne 20.3.2021 byli strážníci požádáni o asistenci na urgentním příjmu nemocnice, kde se nacházel agresivní pacient, který po ošetření odmítal opustit nemocnici. V době příjezdu hlídky se zde již osoba nenacházela. Personál nemocnice hlídce sdělil, že poté co přivolali na místo policii pacient z nemocnice ihned odešel. Provedenou kontrolou celého areálu se muže dle popisu nepodařilo nalézt.

Dne 22.3.2021 bylo oznámeno na služebnu MP, že v kopci u Roženeckých pasek blokují silnici nákladní vozidla a nemohou vyjet. Strážníci ihned vyrozuměli o této skutečnosti SÚS kraje Vysočina.

Dne 30.3.2021 v průběhu hlídkové činnosti bylo zjištěno, že došlo k poškození sloupu veřejného osvětlení na Vrat. náměstí. Šetřením na místě a následným vytěžením kamerového systému se podařilo zjistit registrační značku vozidla i totožnost řidiče, který poškození způsobil Zjištěné poznatky byly následně předány odpovědné osobě k dalšímu opatření.

V měsíci březnu bylo strážníkům ve dvou případech oznámeno, že na pumptracku v okolí Vysočina arény jezdí někdo na motorce. Ani v jednom případě se strážníkům nepodařilo řidiče motorky na místě zastihnou. Dle provozního řádu je zde jízda na motorce zakázána. Proto žádáme návštěvníky tohoto areálu, aby v případě opětovného výskytu motorky, neváhali ihned kontaktovat městskou policii.