Události za měsíc březen 2020

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Dne 4.3.2020 prováděli strážníci asistenci u dopravní nehody na ul. Masarykova, kde usměrňovali a řídili dopravu. Dne 5.3.2020 ve večerních hodinách prováděli strážníci ve spolupráci …

Dne 4.3.2020 prováděli strážníci asistenci u dopravní nehody na ul. Masarykova, kde usměrňovali a řídili dopravu.

Dne 5.3.2020 ve večerních hodinách prováděli strážníci ve spolupráci s PČR pátrání po pohřešované osobě. Ta byla v nočních hodinách nalezena v Bystřici nad Pernštejnem.

Dne 8.3.2020 strážníci prováděli asistenci hlídce PČR, která předváděla osoby přistižené při páchání trestného činu.

V nočních hodinách dne 14.3.2020 bylo strážníkům oznámeno, že dochází k rušení nočního klidu v lokalitě Zahradníkův kout. Při příjezdu na místo strážníci zjistili, že z jedné místní chaty, se ozývá hlasitá reprodukovaná hudba. Uživatel chaty byl upozorněn na rušení nočního klidu a vyzván k sjednání nápravy, což ihned učinil. Věc byla strážníky vyřešena na místě.

Dne 15.3.2020 v brzkých ranních hodinách řešili strážníci výtržnosti v obci Maršovice, kde došlo k poškozování cizího majetku a znečišťování veřejného prostranství. Místní a osobní znalostí se pachatele podařilo zjistit a věc vyřešit pokutou.

Dne 22.3.2020 bylo strážníkům oznámeno od pracovníka ostrahy OD Penny, že přistihl osobu při krádeži drobného zboží. Strážníci po provedení všech nezbytných úkonů věc vyřešili na místě pokutou.

Dne 29.3.2020 řešili strážníci napadení ženy podnapilými osobami, ke kterému došlo na vlakovém nádraží v NMNM. Po provedení všech nezbytných úkolů, byla věc zadokumentována a předána správnímu orgánu k projednání.

V měsíci březnu dále strážníci prováděli kontrolu dodržování nařízení vlády spočívající v povinnosti nosit na veřejnosti ochranné roušky, dodržování rozestupů a doby nákupu vyhrazené pro seniory. Celkem bylo zjištěno šest případů, kdy osoby neměly ochranné roušky. Vše bylo prozatím řešeno ze strany MP pouze domluvou.

 
Dotazník