Události za měsíc březen 2019

Jiří Hradil  Sdílet článek na nebo

Kvůli muži středního věku, který se vulgárně chová k zákazníkům jedné z novoměstských čerpacích stanic, vyjížděli strážníci v dopoledních hodinách dne 13.3. Muže odpovídajícího popisu …

Kvůli muži středního věku, který se vulgárně chová k zákazníkům jedné z novoměstských čerpacích stanic, vyjížděli strážníci v dopoledních hodinách dne 13.3. Muže odpovídajícího popisu zastihli v nedaleké ulici Nečasova. Po zjištění jeho totožnosti byl strážníky důrazně napomenut, aby se již jeho chování neopakovalo.

Dne 15.3. se na strážníky obrátila starší obyvatelka města, která si nedopatřením zabouchla vstupní dveře do svého bytu v ulici Budovatelů. Hlídka na místě asistovala jednotce HZS, které se podařilo dveře otevřít.

Na hlučnou skupinku mladíků, která dělá nepořádek v oblasti místního autobusového nádraží se městští policisté zaměřili ve večerních hodinách dne 15. 3. Dotyční byli hlídkou upozorněni, že se odhazováním lahví a odpadků dopouštějí přestupku. Mladíci nepořádek uklidili a věc s nimi byla vyřešena na místě.

Hlídka městské policie byla dne 17.3. krátce před polednem telefonicky upozorněna na značný dým, který stoupá z lesa u Harusova kopce. Na místě bylo strážníky zjištěno, že zde lesní dělníci pálí klestí a vše mají řádně nahlášeno na centrále HZS.

Ve spolupráci s Policií ČR prováděli strážníci hodinu po půlnoci dne 22.3. pátrání po pacientovi, který i přes své zranění odešel z oddělení urgentního příjmu nemocnice v Novém Městě na Moravě. Hlídka se zaměřila na pátrací činnost zejména v přilehlých ulicích. Muž byl nakonec nalezen přímo v nemocničním areálu a následně předán lékařům k ošetření.

V brzkých ranních hodinách dne 24.3. přijala hlídka žádost o asistenci při ošetření opilého pacienta, který se k personálu novoměstské nemocnice chová agresivně. Čtyřiatřicetiletý muž, kterému bylo naměřeno více než dvě promile alkoholu v dechu, byl následně za asistence městské policie převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě.

Dne 29.3.2019 bylo strážníkům MP oznámeno, že v lokalitě u Michovských lesů pobíhá v bezprostřední blízkosti frekventované silnice starší pes. Hlídce se vysíleného psa podařilo odchytit na polní cestě u okraje lesního porostu. Kříženec byl převezen do služebního kotce. Ještě týž den se o psa přihlásil jeho majitel, kterému byl v pořádku předán.