Události za měsíc březen 2017

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Dne 2.3.2017 bylo oznámeno z OD Penny, že zde přistihli osobu při krádeži zboží. Strážníci na místě věc zadokumentovali a předali příslušnému správnímu orgánu k …

Dne 2.3.2017 bylo oznámeno z OD Penny, že zde přistihli osobu při krádeži zboží. Strážníci na místě věc zadokumentovali a předali příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Dne 4.3.2017 ve večerních hodinách zasahovali strážníci na žádost PČR u rodinné hádky na ul. Drobného, kde mělo dojít k slovnímu a fyzickému napadení. Po příjezdu strážníků na místo již k žádnému napadání nedocházelo. Strážníci setrvali na místě do příjezdu hlídky PČR, která si věc na místě převzala a podezřelou osobu z místa vykázala.

Dne 12.3.2017 bylo strážníkům oznámeno obsluhou z místního baru, že jeden z hostů odmítá zaplatit svoji útratu v hotovosti a požaduje zaplatit platební kartou, i přesto, že mu bylo sděleno, že kartou platit nelze. Po vzájemné diskusi se nakonec vše vyřešilo a útrata byla zaplacena na místě v hotovosti.

Ve večerních hodinách dne 15.3.2017 bylo strážníkům oznámeno, že na Vrat. náměstí pravděpodobně někdo odhodil nedopalek od cigarety do odpadkového koše, který hoří. Strážníci se ihned dostavili na místo, kde zjistili, že v litinovém koši dohořívá kus papíru, který neprodleně uhasili vodou a zabránili tak případnému rozšíření ohně.

Dne 18.3.2017 v brzkých ranních hodinách bylo na služebnu MP oznámeno občankou NMNM, že má doma cizího psa, který má na obojku tel. číslo na které nikdo nereaguje. Strážníci si psa převzali a umístili do služebního kotce. Vzhledem k času (02:20 hod.) vyčkali strážníci s vyrozuměním majitele až do pozdějších hodin, kdy byl pes majiteli v pořádku předán.

Dne 30.3.2017 bylo strážníkům oznámeno, že se na střeše bývalého výměníku na ul. Pavlovova nachází skupinka dětí. Strážníci se ihned dostavili na místo, aby oznámení prověřili. Při jejich příjezdu jeden mladík při seskakování upadl a zůstal ležet na zemi. Strážníci mladíkovi ihned poskytli první pomoc a přivolali na místo RZS, která mladíka převezla do nemocnice s podezřením na zlomeninu obou horních končetin.

Dne 31.3.2017 byla hlídka MP požádána o asistenci PČR v obci Olešná, kde ohrožoval volně pobíhající pes posádku RZS, která se nemohla dostat k pacientovi. Při příjezdu strážníků se zde již žádný pes nenacházel a RZS mohla pacienta ošetřit. Strážníci provedli kontrolu okolí, ale psa se jim najít nepodařilo.

Dne 31.3.2017 ve večerních hodinách prováděli strážníci na žádost KOPIS Jihlava asistenci na dětském oddělení, kde se nacházel podnapilý a agresivní pacient. Při příjezdu strážníků na místo již k žádnému fyzickému napadání nedocházelo. Strážníci tak provedli na žádost ošetřujícího lékaře pouze asistenci pacienta do PZS Jihlava k vystřízlivění.