Městská policie

Události za měsíc listopad 2021

/ Jiří Hradil

K osobě v krkolomné poloze vyjížděli novoměstští strážníci 7.11. po večerní dvacáté hodině. U jednoho z obchodních domů v ulici Brněnská ležel zaklíněn mezi nákupními …

K osobě v krkolomné poloze vyjížděli novoměstští strážníci 7.11. po večerní dvacáté hodině. U jednoho z obchodních domů v ulici Brněnská ležel zaklíněn mezi nákupními vozíky muž, který jevil známky silné podnapilosti a nebyl se sám schopný zvednout. Hlídce se podařilo muže ze zaklínění vyprostit. Vzhledem k tomu, že měl na hlavě viditelné zranění, byla na místo strážníky přivolána zdravotnická záchranná služba. Ta zraněného výtečníka převezla do novoměstské nemocnice na vyšetření.

Těžko uvěřitelnou oddanost prokázal svému pánovi pes v blízkosti Vratislavova náměstí. V nočních hodinách dne 6.11. šel majitel se svým čtyřnohým parťákem kolem Základní umělecké školy Jana Štursy, kde začal telefonovat. V zápalu rozhovoru však odešel, zatímco pes zůstal na místě a delší dobu zde čekal. Přivolaná hlídka městské policie psa převezla do služebního kotce. Díky místní znalosti a kamerovým záznamům se podařilo kontaktovat majitele. Po zaplacení pokuty za porušení vyhlášky města už pak nic nebránilo tomu, aby si svého psa od strážníků převzal.

O tom, že řada lidí není lhostejná ke svému okolí, se přesvědčila hlídka strážníků 11.11. v poledne na Vratislavově náměstí. Kontaktovala ji oznamovatelka s tím, že byla právě svědkem dopravní nehody, kdy řidička couvala se svým vozidlem tak nešťastně, až poškodila poblíž zaparkovaný automobil. Toho si však nevšimla a chtěla pokračovat v jízdě. Policistům se řidičku podařilo zastihnout ještě v blízkosti dopravní nehody, situaci jí vysvětlili a poučili o tom, jak musí nyní ze zákona postupovat. Majitel poškozeného vozidla byl strážníky vyrozuměn, s řidičkou se pak na místě domluvili na řešení.

Kříženec labradorského retrívra se toulal večerním městem v okolí ulice Nečasova dne 14.11. Přivolaným městským strážníkům se psa podařilo odchytnout, z výletu tak rychle putoval zpět ke svému majiteli. Přestupek, kterého se pejskův pán dopustil, hlídka vyřešila na místě.

Zbrklost se vymstila řidičce v ulici Masarykova. Když žena jela odpoledne 17.11. na parkoviště u pošty, neodhadla správně manévr a při odbočování narazila do sloupu veřejného osvětlení. Došlo k jeho poškození, zabezpečení proti úrazu elektrickým proudem musel následně na místě provést pracovník novoměstských technických služeb. Řidička vyvázla z nehody bez zranění, hlídka městské policie na místě asistovala při vyšetřování.

Napadení psem řešili strážníci v ulici Hájkova. Mladá žena venčila odpoledne 26.11. svého jezevčíka, když se směrem k nim vyřítili dva psi, kteří utekli majiteli z pozemku u rodinného domu. Žena si ze šarvátky s jedním ze čtyřnohých útočníků odnesla poraněnou ruku a musela vyhledat lékařské ošetření. Její jezevčík skončil po napadení psím agresorem v péči veterináře. Incident strážníci předali k projednání přestupkové komisi, kde se majitel útočícího psa bude zpovídat z přestupku proti občanskému soužití.

Zima o sobě letos dala vědět vydatným sněžením 30.11., kdy sníh paralyzoval dopravu na silnici z Nového Města na Moravě směrem do Olešné. Hlídka městské policie zde v podvečerních hodinách usměrňovala dopravu v ulici Brněnská tak, aby kvůli uvízlým kamionům nedocházelo ke kolizním situacím.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.