Městská policie

Události z aměsíc květen 2022

/ Jiří Hradil

Dne 4.5.2022 se uskutečnila jedna z řady přednášek pro žáky novoměstských základních škol. Strážníci v rámci vyučovací hodiny žákům vysvětlili, co práce městského policisty obnáší, …

Dne 4.5.2022 se uskutečnila jedna z řady přednášek pro žáky novoměstských základních škol. Strážníci v rámci vyučovací hodiny žákům vysvětlili, co práce městského policisty obnáší, jaké přestupky nejčastěji řeší a nebo jaká úskalí jejich práce obnáší. Došlo i na názorné ukázky některých donucovacích prostředků, které mohou strážníci ve službě použít. V průběhu hodiny měli žáci rovněž možnost ptát se městské policie na dotazy, které je zajímali.

Fyzickou potyčku řešila hlídka městské policie 12.5.2022 v odpoledních hodinách. V jednom z bytů v ulici Drobného došlo k hádce mezi členy rodiny, která přerostla ve vzájemné fyzické napadání mezi otcem a synem. Po příjezdu hlídky strážníků se situace uklidnila. Strážníci případ zadokumentovali a zúčastněné upozornili, aby se potyčky mezi nimi neopakovaly, neboť je lze kvalifikovat jako přestupek proti občanskému soužití.

Neobvyklá návštěva zavítala 23.5.2022 do zahrady jednoho z rodinných domů v ulici Zahradní. Dopoledne tam totiž majitele překvapila mladá srna. Přivolané hlídce strážníků se po konzultaci s mysliveckým spolkem podařilo zvířecího návštěvníka ze zahrady odehnat směrem do volné přírody.

U dopravní nehody pomáhala dne 17.5.2022 hlídka strážníků v Petrovicích. Divoká jízda dvou mladíků skončila dvě hodiny po poledni autem převráceným na střeše. Městská policie na místě usměrňovala provoz a asistovala přítomným složkám integrovaného záchranného systému.

Hlasitý zpěv vycházející z rekreačního střediska v ulici Lesní nedal spát poslední květnovou noc obyvatelům v blízkém okolí. Přivolaní městští policisté zjistili, že v zahradním altánu probíhá oslava. Její účastníci byli hlídkou upozorněni na rušení nočního klidu a se zpěvem přestali.

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.