Události na za měsíc červen 2016

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

V nočních hodinách dne 5.7.2016 spatřili strážníci osobní motorové vozidlo, jehož řidič nerespektoval dopravní značení a vjel se svým vozidlem do zákazu vjezdu. Strážníci vozidlo …

V nočních hodinách dne 5.7.2016 spatřili strážníci osobní motorové vozidlo, jehož řidič nerespektoval dopravní značení a vjel se svým vozidlem do zákazu vjezdu. Strážníci vozidlo zastavili a vzhledem k tomu, že řidič jevil známky podnapilosti, byla na místo přivolána hlídka PČR. Provedenou orientační dechovou zkouškou bylo řidiči naměřeno 2,54 promile alkoholu v dechu. Následnou lustrací bylo zjištěno, že řidič vozidla má vysloven zákaz řízení až do roku 2019.

Dne 8.7.2016 v dopoledních hodinách, bylo strážníkům oznámeno prostřednictvím tísňové linky 158, že na autobusovém nádraží došlo k napadení ostrahy objektu. Na místě strážníci zjistili, že k napadení došlo silně podnapilou osobou u které bylo provedenou orientační dechovou zkouškou naměřeno 5,8 promile alkoholu v dechu. Věc byla následně předána PČR , která převezla podezřelého do protialkoholní záchytné stanice Jihlava k vystřízlivění.

Dne 16.7.2016 bylo strážníkům oznámeno, že na vyhrazeném parkovišti neoprávněně stojí cizí vozidlo a oprávněný majitel zde nemůže zaparkovat. Než se strážníkům podařilo přivolat odtahovou službu dostavil se k vozidlu jeho majitel se kterým byla věc vyřešena na místě blokovou pokutou.

Dne 20.7.2016 strážníci prováděli odchyt hada (užovky) na jedné z místních zahrad, kde uvízla v betonové šachtě. Užovku se strážníkům podařilo vyprostit a vypustit v pořádku ve volné přírodě.

Dne 23.7.2016 prováděli strážníci asistenci SDH NMNM při otevírání bytu na ul. Drobného, kde si majitelka bytu nedopatřením zabouchla dveře.

Dne 28.7.2016 byl strážníkům předán pes, který se volně pohyboval mezi koupalištěm a obcí Rokytno. Přes veškerou snahu strážníků se nedařilo zjisti jeho majitele. Když už to vypadalo, že bude převezen do útulku ozval se dne 2.8.2016 jeho majitel, kterému byl pes předán i s patřičným postihem za porušení vyhlášky města.

Dne 29.7.2016 bylo strážníkům oznámeno z jednoho místního pohostinství, že se zde nachází podnapilá osoba, která obtěžuje ostatní hosty a chová se agresivně. Strážníci MP ve spolupráci s hlídkou PČR podnapilého a agresivního muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici Jihlava k vystřízlivění. Celá věc byla následně vyřešena uložením blokové pokuty.