Události v měsíci březnu 2018

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Dne 7.3.2018 ve večerních hodinách prováděli strážníci na žádost PČR asistenci při zákroku proti nemocnému muži, který se zamkl v domě a nechtěl otevřít. Po …

Dne 7.3.2018 ve večerních hodinách prováděli strážníci na žádost PČR asistenci při zákroku proti nemocnému muži, který se zamkl v domě a nechtěl otevřít. Po chvíli se ho společně s přítomným doktorem podařilo uklidnili a následně byl za doprovodu MP převezen do Jihlavské nemocnice na vyšetření.

Dne 10.3.2018 strážníci prováděli asistenci SDH NMNM při otevírání bytu, kde se nacházel postižený občan, který si nemohl sám otevřít.

Dne 12.3.2018 ve večerních hodinách bylo oznámeno na služebnu městské policie, že na ul. Budovatelů běhá volně velký černý pes. Tento byl hlídkou odchycen a umístěn do kotce. Následně byl zjištěn jeho majitel, kterému byla uložena bloková pokuta za porušení vyhlášky města.

Dne 16.3.2018 v odpoledních hodinách oznámila strážníkům občanka z NMNM, že na katolickém hřbitově viděla dva muže, kteří z něj vynášeli věnce. Strážníci se ihned vydali na místo, ale kontrolou celého areálu se zde nepodařilo nikoho zastihnou.

Dne 16.3.2018 ve večerních hodinách prováděli strážníci asistenci personálu nemocnice při převozu agresivního pacienta do léčebny v Jihlavě.

Dne 17.3.2018 bylo oznámeno z OD Lidl, že se zde nachází podnapilý zákazník, kterého vyvedli před prodejnu a mají obavu o jeho zdraví. Strážníci na místě zjistili totožnost osoby a vzhledem k tomu, že se nedopouštěla žádného protiprávního jednání a byl zajištěn její doprovod do místě bydliště.

Dne 19.3.2018 prováděli strážníci odchyt lišky, která se zaběhla do jedné z místních zahrad. Při pokusu o její odchyt, však utekla ze zahrady pryč.

Městská policie upozorňuje řidiče, aby respektovali dopravní značení vyznačující blokové čištění. Nejenže svojí neukázněností porušují zákon a dopouštějí se přestupku, ale navíc ztěžují práci zaměstnancům technických služeb, kteří nemohou komunikaci řádně očistit.