Policisté budou kontrolovat hlavně cyklisty

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Policisté při preventivní akci rozdají cyklistům preventivní materiály

Policisté budou kontrolovat hlavně cyklisty

KRAJ VYSOČINA – Dopravní policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se v průběhu dopravně bezpečnostní akce, která se bude konat v pátek 18. srpna, budou zaměřovat na různých místech celého našeho kraje na kontroly cyklistů, a to zejména s ohledem na dodržování všech ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Kontroly budou zaměřeny především na stav a výbavu jízdního kola. Policisté budu kromě jiného kontrolovat, zdali cyklisté nejsou pod vlivem alkoholu. Do akce, která má především preventivní charakter, se zapojí také policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří cyklistům rozdají preventivní materiály.

Od začátku letošního roku do konce července policisté řešili na silnicích Kraje Vysočina celkem 93 dopravních nehod s účastí cyklistů. Letošní nehody cyklistů si vyžádaly jedno úmrtí. Při nehodách se osm cyklistů těžce zranilo a 76 dalších utrpělo lehké zranění. Bez zranění vyvázlo z nehody pouze osm cyklistů. Cyklisté letos zavinili celkem 56 dopravních nehod. Ve dvanácti případech policisté při šetření okolností nehody zjistili, že cyklista, který havaroval, usedl na kolo v podnapilém stavu.

Soubory ke stažení